V prípade objevnávky psej búdy s otvárateľnou strechou, doprava zdarma ako darček!

Chcel by si 10 € ako darček?

X

Kde máme poslať 10 €?

Vyplňte formulár.

Ako si správne vybrať?

Pri výbere Vám pomôžeme

Vybrať si dokonalú psiu búdu sa zdá byť jednoduché len na prvý pohľad. No určite Vám pomôže, ak si odpoviete na nasledujúce otázky. Vďaka nim budete vedieť, ktorá psia búda je najideálnejšou voľbou pre Vášho psíka.

Najdôležitejšie aspekty
pri voľbe búdy pre psov

1. Aká je veľkosť psa?

Mekkora a kutya mérete?

Je veľmi dôležité, aby ste zvolili búdu, ktorá zodpovedá rozmerom Vášho psa. Avšak z našej skúsenosti vieme, že majitelia sa často rozhodnú pre neprimerane veľké psie búde, ktorú pes vôbec nepotrebuje a majitelia si len zbytočne generujú ďalšie výdavky. Pes vôbec nepotrebuje a majitelia si len zbytočne generujú ďalšie výdavky.
Najvhodnejšiu veľkosť búdy pre psa určíte tak, že zmeriame výšku svojho psa. To, že by sa pes mal do svojej búdy zmestiť so stýčenou hlavou je mylná predstava. Najdôležitejšie aspekt je, aby si pes neudrel svoj chrbát do vchodu.

S

Búdy pre psov veľkosť S

Sú určené pre psy drobného a malého vzrastu, do výšky cca 30 cm-ov.
Napr.: Jazvečík, Velšteriér, Škótsky teriér, Shih Tzu, Sealyhamský teriér, Pumi, Nemecký špic trpasličí, Teriér Jacka Russella, Mops, Lakeland teriér, Bíeel, Artoisský honič atď.

M

Búdy pre psov veľkosť M

Sú ideálnym domovom pre psy stredného vzrastu, do výšky cca 39 cm-ov.
Napr.: Ovčiarsky pes, Ridgeback, Welsch spinger spániel, Anglický / Francúzsky / Tibetský kokeršpaniel, Pudel, Malý bradáč, Bulteriér, Taliansky špic, Nemecký a japonský špic, Francúzský buldoček, Anglický buldog, Foxteriér, Čau-Čau, Malý bradáč, Taliansky volpino atď

L

Búdy pre psov veľkosť L

Odporúčame pre psy veľkého vzrastu, do výšky cca 60 cm-ov.
Napr.: Akitu Inu, Nemecký ovčiak, Aljašský malamut, Zlatý retríver, Labradorský retríver, Americký pitbulteriér, Americký buldog, Doberman, Stavač, Boxer, Dalmatínsky pes, Rotvajler, Hokkaido-Ken, Írsky seter, Dalmatinec, Anglický špringršpaniel, Vlčiak, Boxer, Americký stafordširský teriér, Švédsky laponský pes, Španielsky ovčiarsky pes, Ovčiarske psy, Šar pej atď.

Búdy pre psov veľkosť XL

Ak je Váš psík nadpriemerne veľký, vyžiadajte si ponuku na výrobu vlastnej, jedinečnej psej búdy, tu:


2. Aká je povaha Vášho psa?

Milyen a kutya személyisége?

Rovnako ako ľudia, tak sa aj psy sa od seba povahovo líšia. Sú zvedavé, bojazlivé, pokojné, lenivé či nervóznejšie psy. Sme si istí, že Váš štvornohý miláčik Vám bude vďačný, ak ho prekvapíte domovom, ktorý je vyrobený zohľadňujúc jeho povahu.
V prípade ak je Váš miláčik zvedavý, chce všetko vedieť a je vždy rád pred Vašimi očami pokojne si zvoľte búdu s predným vchodom (Bruno, Indigo), kde Vás môže mať stále na očiach. Tento typ môže byť dobrou voľbou aj v prípade, že ju postavíte na miesto, ktoré je chránené pred vetrom a tak nehrozí prievan a neúnosné slnečné žiarenie.

Milyen a kutya személyisége?

Bojazlivé, pokojnejšie psy potrebujú mať svoju súkromnú sféru, kde sa môžu kedykoľvek schúliť alebo skryť. Pre takéto typy odporúčame psie búdy s bočným vchodom (Atlas, Dexter, Cezar, Goofy, Lex, Juno, Kozmo, Herkules, Maximus). Ak ste zaznamenali, že sa Váš psík rád skrýva na podivné miesta, najlepšou voľbou bude búda s bočným vchodom. Navyše do búdy s bočným vchodom je možné umiestniť vynímateľnú priečku, vďaka ktorej môžete z búdy vyčarovať skutočne útulný kútik, ktorý bude súkromným kráľovstvom Vášho psíka a môže v ňom nerušene oddychovať.


3. Nakoľko bude psia búda chránená v teplých a studených mesiacoch?

Milyen a kutya személyisége?

V našom klimatickom pásme tvoria viac ako polovicu roka teplé alebo práve naopak veľmi studená mesiace, preto je pri výbere psej búdy veľmi dôležitý aspekt, nakoľko dokážete v extrémnom počasí zabezpečiť bezpečné miesto pre svojho miláčika.
Számel búdy pre psov si môžete objednať aj so 4 cm-ovou izoláciou, z vnútornej strany ich pokrýva tatranský profil z borievky/jalovca a z vonkajšej strany tatranský profil z borievky/jalovca, 3 cm-rový masívny zrubový profil alebo 4,5 cm-ová palubovka.
Pri izolovaných psích búdach je izolovaná podlaha a strešná konštrukcia, steny a tiež vynímateľná priečka. Pomocou izolácie môžete zabezpečiť dokonalú ochranu búdy aj v studených zimných mesiacoch, či v nevľúdnom počasí. A v letných horúčavách zabráni prehriatiu búdy.
Výhodou búdy s plochou strechou je, že psy sa milujú opaľovať na jej streche. Pred búdy s klasickou strechou (rovnako ako aj k plochej streche) si môžete vyžiadať terasovú podlahu, ktorá je spĺňa rovnaký účel.
Pomocou vynímateľnej priečky je možné ešte viac zvýšiť vnútornú teplotu miestnosti, psia búda sa tak nestane prievanová, čo je výnimočne dôležité hlavne pre gravidní sučky a pri výchove malých psov.
Každú psiu búdu si môžete objednať s otvárateľnou strechou, vďaka ktorej môžete vo veľkých horúčavách prevetrať búdu a jednoduchšie sa dostane ku šteniatkam.


4. Očakávate graviditu sučky?

Milyen a kutya személyisége?

Pri výbere psej búdy je dôležitý aspekt, či očakávate potomstvo. Pre šteniatka je dôležité extra chránené a bezpečné miesto. Pre chovateľov odporúčame každopádne psiu búdu s vynímateľnou priečkou a bočným vchodom.
V týchto búdach sa dokáže sučka v priebehu gravidity pohodlne ukryť a šteniatka budú prvé týždne na chránenom a bezpečnom mieste. vďaka ktorej budete môcť jednoduchšie meniť textil slúžiaci ako výstelka lôžka psa.